Hurmanın Olağanüstü Yararları
Hurmanın Olağanüstü Yararları
Ramazan ve özellikle iftarla özdeşleşen bir meyvedir Hurma.. Her iftar sofrasında  yerini alan, oruç açarken tercih edilen bir meyvedir. Hurma sofralarımızı süsleyen bir meyve olmasının yanı sıra, faydalarıyla da adından söz ettirmektedir. Bünyesinde çok sayıda vitamin ve mineral bulunduran hurma, insan sağlığı açısından oldukça faydalı bir besin kaynağıdır.
 
Kalp sağlığına yararlı..
 
 
 
Hurma meyvesi bilinenin aksine düşük kalorili bir besin değildir. İçerdiği şeker oranına bakıldığında tek bir hurma 20 kalori bulundurur. Bu değer tek bir tane yenildiğinde herhangi bir zararı olmaz. 1 hurma  içerisinde mükemmel derecede magnezyum, kalsiyum ve potasyum içermektedir. A vitamini açısından da zengin olan bu meyve , aynı zamanda içerisinde kalp sağlığına yararlı mineraller bulunduruyor. O açıdan hurmayı bir meyve yada şekerleme olarak görmememiz gerekir. Hurmanın sağlık açısından diğer faydaları şunlardır;
 
Hurmanın Faydaları
 
Kabızlık başta olmak üzere, hazımsızlık ve sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir.
Kalp problemlerine ve kansere karşı etkili bir silahtır.
Emzirme dönemlerinde olan annelere, süt miktarını arttırıcı etkisi vardır.
Günde 2 adet tüketildiğinde özellik göz sağlığına karşı etkilidir.
Vücuttaki kötü huylu kolesterolü düşürür. Vücudun dengesini sağlar.
Karaciğerde yağlanma oluşmasını önler, zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar
Hücre yaşlanmasına karşı korucu etkisi olduğu için gençlik iksiri özelliği vardır. Cilde iyi gelir, erken yaşlanmayı önler.
Aç karnına tüketildiği taktirde, bağırsak parazitlerini ve kurtlarını öldürür.
İftardan 2-3 tane hurma tüketmek sizi sağlık açısından yeterince besleyecektir. Kan şekeri dengenizi yerine getiren Hurma, badem ve ceviz ile tüketildiğinde vücudunuzun mükemmel enerji almasını sağlar. Bir bardak suyun içerisine akşam konulan iki tane hurma, sabah aç karnına içildiğinde, kabızlık sorununu ortadan kaldırmaktadır. İçerisine 1 yemek kaşığı keten tohumu ve 1 tatlı kaşığı da zeytinyağı koyduğunuzda etkisi daha da artacaktır.
 
hurmanın faydaları, hurma faydaları, hurmanin yararlari, hurmanin faydalari nelerdir, yaş hurmanın faydaları, HURMANIN FAYDASI, hurmanın faydaları ve zararları, hurma nin faydalari, hurmadaki vitaminler, hurma yararları

teknede iftar
ankara iftar