İstanbul Avrupa Yakası İftar Mekanları (2018)
İstanbul Avrupa Yakası İftar Mekanları (2018)

3672

0532 416 12 87 - 0534 735 64 68

bogaztekneturu@gmail.com

istanbuliftarmekanlari.com

Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No : 47 Kat : 6 Daire : 609 Mecidiyeköy / ŞİŞLİ / İSTANBUL

Ramazan geldi geliyor derken çoktan ikinci gününü yaşıyoruz bile… Her yıl dört gözle beklediğimiz bu mübarek muhabbet, sevgi, ibadet ve paylaşma ayını hep birlikte kucaklıyoruz.
 
İlk iftar sofralarını evlerimizde açmayı tercih ederken ortalarına doğru da nezih mekanların lezzetli iftar menülerini dostlarımız ve kardeşlerimiz ile paylaşmak istiyoruz.
 
Seraf Restaurant 2016 İftar Menüsü (2)
 
Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız İstanbul Anadolu Yakası İftar Mekanları (2016) önerilerimizden sonra merakla beklenen İstanbul Avrupa Yakası İftar Mekanları (2018) ile yeniden karşınızdayız. İşte İstanbul’un en özel alkolsüz iftar mekanları listesi…
 
Hacı Abdullah 2018 İftar Menüsü
 
Hacı Abdullah
126 yıl önce Sultan II. Abdülhamid Han’ın özel ricasıyla kurulan tarihi Hacı Abdullah Lokantası, İstanbul’un ilk lokantası. Bir asrı aşkın süredir günlük 150 çeşit yemeğiyle iftar sofraları kuruyor. Ramazan boyunca gündüzleri kapalı olan asırlık Hacı Abdullah iftar yemeği ise hünkâr beğendi ve elbasan tava. Hacı Abdullah Lokantası’nın en özel çeşitlerinden biri, kompostoları. Lokantanın içinde cam kavanozlarda bulunan çeşit çeşit kompostolardan bazıları 40 yıllık. Hacı Abdullah Korun, suları bile bulunmayan bu kompostoların 40 yıl daha durabileceğini söylüyor. 100 derecede kaynayan ve havaları alınan kompostolar tarihe adeta meydan okuyor.
 
Hacı Abdullah İletişim:
A: Ağa Camii Atıf Yılmaz Cad. (Eski Sakız Ağacı Cad.) No: 9/A 80070 Beyoğlu – İstanbul
T: 
Aziyade 2016 İftar Menüsü
 
Aziyade Restoran
Özenle tefriş edilmiş iç mekânı, balkon ve terası ile sizler için her ayrıntının düşünüldüğü Aziyade Restoran iftar menüleri ile hafızalardan çıkmayacak bir güne davet ediyor.
 
Aziyade Restoran İletişim:
A: Pierre Loti Tepesi Turistik Tesisleri, İdris Köşkü Cad. 34050 Eyüp / İstanbul
T: 
Koru İstanbul 2018 İftar Menüsü
 
Koru İstanbul
Koru İstanbul iftar saatlerinizi taçlandırıyor. Sizleri her gün özenle hazırladığı iftar sofralarının lezzetli menülerini tatmaya davet ediyor. Uzman şefleri ve her zevke hitap eden kapsamlı iftar menüsü ile, her iki boğaz köprüsüne hakim manzarası eşliğinde kendinizi farklı bir İstanbul’da hissedeceksiniz.
 
Koru İstanbul İletişim:
A: Muallim Naci Cad. No: 93/1 Kuruçeşme / İstanbul
T: 
Oba Restaurant 2018 İftar Menüsü
 
Oba Restaurant
Kadim şehir İstanbul’un 43 yıllık mazisine tanık olmuş, kuruluş tarihi itibarı ile şehrin en eski mekanlarından biri olan Oba Restaurant leziz iftar menüsü ve İstanbul boğazına sıfır konumu ile iftar sofralarınıza fark katıyor.
 
Oba Restaurant İletişim:
A: Baltalimanı Caddesi No: 54 Rumeli Hisarı / İstanbul
T: 
Şazeli Florya 2018 İftar Menüsü
 
Şazeli Florya
Alışılagelmiş restoranları unutun! Biz sizler için, etin en lezzetli halini sunan, keyifli sohbetlerinize ev sahipliği yapacak, günlük mezeleri ve taze yapılmış organik ekmekleri tadıp, tatlıların içinde kaybolacağınız, iftarınızı yaparken eşsiz manzarasıyla ve tarifsiz bahçesinde şehrin kargaşasından uzaklaşacağınız, çocuklarınızı mini kulübümüzde eğitimli oyun ablalarımıza teslim edebileceğiniz Şazeli Cafe & Restaurant dünyasını bu Ramazan sizi bekliyor.
 
Şazeli Florya İletişim:
A: Şenlikköy Mah. Halkalı Cad. Florya Turistik Tesis Yanı No.10 Florya-Bakırköy İstanbul
T:
Market Bosphorus 2018 İftar Menüsü
 
The Market Bosphorus
Eşsiz lezzetlere boğazın eşsiz manzarasında ev sahipliği yapan The Market Bosphorus, sahip olduğu eşsiz konumun ayrıcalığını farklı pişirme ve sunum teknikleriyle birleştirerek misafirlerine keyifli bir iftar menüsü sunuyor.
 
The Market Bosphorus İletişim:
A: Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Caddesi, No 56, Beşiktaş, İstanbul
T:
Huqqa 2018 İftar Menüsü
 
Huqqa
İstanbul ve Ankara’dan sonra Bodrum’da da kendini konumlandıran Huqqa iftar mekanları listesinde de en çok aranan adreslerden biri. Leziz iftariyeliklerden çorbalara, salatalardan iştah açan ara sıcaklara ve alternatifli ana yemeğine kadar her ayrıntının düşünüldüğü Huqqa 2016 iftar menüsüyle sizleri ağırlamaya hazır.
 
Huqqa İletişim:
A: Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Caddesi, No 56, Beşiktaş, İstanbul
T: 
Seraf Restaurant 2018 İftar Menüsü
 
Seraf Restaurant
Osmanlıca’da yemek yeme anlamına gelen “serf” kelimesinden türetilen Seraf Restaurant, Anadolu’nun kadim kültüründen gelen özünü yaşatmak için yola çıktı. Hizmete başlayalı çok kısa bir süre olmasına rağmen büyük ilgi yakalayan Seraf Restaurant’a henüz gitmediyseniz iftar iyi bir sebep olabilir.
 
Seraf Restaurant İletişim:
A: Mahmutbey Mah. Peyami Safa Cad. Doğukan Sok. No 7, Bağcılar, İstanbul
T: 
Yıldız Hisar 2018 İftar Menüsü
 
Yıldız Hisar
On bir ayın sultanı Ramazan‘a yakışır nitelikte iftar menüsü ile eşsiz boğaz manzarası ve canlı fasıl eşliğinde iftarlarınız unutulmayacak güzel bir hatıraya dönüşecek.
 
Yıldız Hisar İletişim:
A: Rumeli Hisarı Mahallesi, Salihbey Sokak, No 6, Sarıyer, İstanbul
T: 
Nokta Tesisleri 2018 İftar Menüsü
 
Nokta Kuyu Kebabı
Kebap kuyuda, çay semaverde, iftar Nokta’da… Kendi çiftliklerinde uzman veteriner hekim kontrolünde küçük ve büyük baş hayvan yetiştirip İslami kurallara uyarak kesim yapılan Nokta Tesislerinde, her biri alanında uzman kebap ustalarınca hazırlanan iftar menüsünü denemelisiniz.
 
Nokta Kuyu Kebabı
A: Eski Edirne Asfaltı Arnavutköy Orman Girişi No:92 Arnavutköy / İstanbul
T: 
Haliç Kebap 2018 İftar Menüsü
 
Haliç Kebap
“Gelenekte eski, lezzette yeni” sloganı ile geleneksel kebap kültürünü yeni tatlarla birleştirip müşterilerinden tam not almayı başaran Haliç Kebap, iftar menüsü ile de gönüllerde taht kuruyor.
 
Haliç Kebap İletişim:
A: Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Abdülezelpaşa Caddesi No:117 Balat, Fatih/İstanbul
T: 
Saraylı Restoran 2018 İftar Menüsü
 
Saraylı Restoran
%100 yerli ve Helal Et ile üretilen Saraylı Döner orijinal baharatlar ve günlük taze sebzeler eşliğinde damak tadınıza uygun ve unutulmaz bir lezzet sunuyor. Lezzetli ve kalitesine göre oldukça hesaplı iftar menüsüyle bu Ramazan sizleri bekliyor.
 
Saraylı Restaurant İletişim:
A: İkitelli OSB Fatih San. Sit. Atatürk Bulvarı 34306 Başakşehir/İstanbul
T: 
Nalia 2018 İftar Menüsü
 
Nalia Karadeniz Mutfağı
Nalia iftar menüsü Karadeniz lezzetlerinin müdavimi olanlara doyumsuz seçenekler sunuyor. Ramazan ayı boyunca canlı tasavvuf müziği dinletisi ile kusursuz bir iftar yemeği sunan Nalia, nefis Karadeniz yemeklerinin donattığı iftar menüsü ile sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyor.
 
Nalia Güneşli
A: Yalçın Koreş Caddesi. No:2/3 Güneşli-İstanbul
T:

teknede iftar
ankara iftar